گوش چشم مجلس به معلمان

گوش چشم مجلس به معلمان

خبرگزاري سناد_ چند ماهي است كه تعدادي از نمايندگان مجلس منادي صداي معلمان در خانه ملت شده‌اند و با ارائه بسته‌اي پيشنهادي و اميدواركننده، تلاش مي كنند تا گره اي از كار فرهنگيان بگشايند و تحولي در معيشت معلم و رفع محدوديت هاي مالي آموزش و پرورش پديد آورند.

توجه مجلس به فرهگيان و معلمان

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سناد، در اين اوضاع كه بارقه هاي اميدي در دل فرهنگيان پديد آمده است مي‌توان تشخيص داد كه دلسوزان واقعي معلم و عرصه تعليم و تربيت چه كساني هستند و نيز نسبت به برخي غفلت ها و عدم بهره‌گيري از فرصت پيش آمده هشدار داد.

در ماده يك اين طرح كه هفته گذشته به تصويب رسيد تخصيص يك درصد از درآمد شركت‌ها، بانك‌ها و موسسات انتفاعي دولتي به وزارت آموزش و پرورش مورد موافقت قرار گرفته است تا در جهت عدالت آموزشي، بهبود معيشت فرهنگيان، پرداخت مطالبات فرهنگيان و تامين سرانه آموزش و پرورش صرف گردد و خزانه داري كل كشور موظف است ماهانه يك دوازدهم يك درصد درآمد سال قبل را به وزارت آموزش و پرورش پرداخت كند.
در ماده ديگر اين طرح پيشنهاد سروسامان دادن به وضعيت صندوق ذخيره فرهنگيان مطرح شده است كه هدف آن كوتاه كردن دست چپاولگران اندوخته معلمان از اين صندوق و فراهم ساختن ساز و كاري براي نقش آفريني و حضور و نظارت كامل معلمان بر مايملك خويش است و در مواد ديگر نيز راهكارهاي مثبتي پيش ‌بيني شده است. 
به هر حال پس از سالها غفلت برخي دولتمردان و نمايندگان از نقش تعيين كننده معلم در حفظ دستاوردها و پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي، اينك به همت تعدادي از نمايندگان انقلابي و معلم باور، گام اميدواركننده اي برداشته شده تا با كاهش دغدغه هاي معيشتي معلم، در عمل ثابت شود كه نظام اسلامي همچنان كه در رهنمودهاي امام راحل و مقام معظم رهبري متبلور است، باور دارد كه معلم تأثيرگذارترين عامل جامعه و توليد كننده سرمايه اجتماعي است و هر كس دغدغه آينده نظام اسلامي و فرزندان اين مرز و بوم را دارد موظف است كه در عمل براي رفع دغدغه هاي معلم همت گمارد و معلمان ضمن تشكر از اين اقدام نمايندگان انقلابي خود، انتظار دارند مجلس شوراي اسلامي به ديگر مواد اين طرح نيز رأي مثبت بدهند. همچنين رسانه ها 
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |