طرح توسعه ورزش فرهنگيان با اولويت زنان ابلاغ شد

وزير آموزش و پرورش طرح توسعه ورزش فرهنگيان با اولويت زنان را ابلاغ كرد

وزير آموزش و پرورش در راستاي اجرا سند تحول بنيادين طي دستورالعملي طرح توسعه ورزش فرهنگيان، با اولويت زنان را جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ كرد.

به گزارشپرتال خبري سناد، سيد محمد بطحايي، وزير آموزش و پرورش در راستاي اجراي راهكارهاي ۸-۲ و۱۲-۳ سند تحول بنيادين و بر اساس مصوبه هيأت وزيران، آيين‌‌‌نامه توسعه و تعميم ورزش كاركنان دولت را در قالب برنامه ملي ارتقاي تندرستي و نشاط زنان و دختران، به استان‌‌‌ها ابلاغ كرد.

توسعه و تقويت جسمي، روحي و رواني فرهنگيان به ويژه زنان فرهنگي، افزايش نشاط، شادابي و ارتقاي سطح كيفيت و سبك زندگي سالم و فعال و ترويج فرهنگ ورزشي به منظور توسعه شاخص‌‌‌هاي سلامت فرهنگيان از اهداف اين برنامه است.

تأكيد بر افزايش كمي و كيفي فعاليت ورزشي، بهره‌‌‌‌‌مندي از ظرفيت بالاي محيط هاي ورزشي، ايجاد فرصت براي مشاركت همكاران و رفع بي‌‌عدالتي‌هاي جنسيتي، توجه به تحكيم بنيان خانواده و سلامت مادران از جمله اصول و سياست‌‌‌‌هاي حاكم بر اين برنامه است و شوراي سياستگذاري آن در سه سطح ستادي استاني و منطقه‌اي تشكيل مي‌شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بارم بندي دروس متوسطه اول شامل هفتم، هشتم، نهم نوبت اول و دوم

بارم بندي دروس متوسطه اول شامل هفتم، هشتم، نهم نوبت اول و دوم ( دي و خرداد )

بارم بندي دروس پايه هفتم ، هشتم و نهم متوسطه اول در واحد پشتيبانيپرتال خبري سنادآماده دانلود مي باشد.


بارم بندي دروس پايه دروه متوسطه اول شامل بارم بندي درس هاي سال هفتم و هشتم و نهم مي باشد كه اين بودجه بندي امتحانات شامل نوبت اول و نوبت دوم است. بارم بندي امتحان دروس سال متوسطه اول در دو بخش بارم بندي نوبت دي و نوبت خرداد تنظيم شده است و به تفكيك هر درس در پايه هاي 7 و 8 و 9 دروس براي امتحانات مدارس بارم بندي شده است. جهت دانلود بارم بندي و بودجه بندي دروس پايه متوسطه اول آماده شده در پرتال خبري سناد در همين پست مراجعه نماييد و فايل مربوطه را دانلود كنيد.


فايل بارم بندي دروس هفتم، هشتم و نهم متوسطه اول : دانلود فايل

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰:۰۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دمنوشي فوق العاده براي افزايش هوشياري دانش آموزان

دمنوشي فوق العاده براي افزايش هوشياري دانش آموزان

خبرگزاريسناد_ يك كارشناس تغذيه گفت: در شب هاي قبل از امتحان بهتر است از دم نوش رقيق عسل و نعناع به جاي كافئين به منظور افزابش هوشياري استفاده كرد.

به گزارش پرتال خبريسناد، مريم شيرمستي كارشناس تغذيه گفت : لازم است در ايام امتحانات دانش آموزان و دانشجويان رژيم غذايي مناسبي را رعايت كنند تا بتوانند از حافظه خود حداكثر استفاده را داشته باشند.
وي استفاده از غذا‌هاي پرحجم، چرب و نفاخ را براي ايام امتحانات نامناسب دانست و افزود: اين غذا‌ها مدت بيشتري در معده مي‌مانند كه اين امر خون رساني به ساير قسمت‌هاي بدن از جمله سلول‌هاي مغزي را كاهش مي‌دهد و خواب آلودگي را نيز در پي خواهد داشت.
شيرمستي غذا‌هاي سرخ كردني، فست فود، كله پاچه و ... را از جمله اين غذا‌ها دانست كه مصرف آن‌ها براي ايام امتحانات مناسب نيست.
اين كارشناس تغذيه معتقد است، استفاده از غذا در ايام امتحانات بايد در وعده‌هاي متعدد و با حجم كمتري در هر وعده باشد تا قندخون فرد نيز در طي روز و زمان درس خواندن متعادل بماند. وي ادامه داد: در ايام امتحانات لازم است به منظور جلوگيري از افت فشار خون، آب كافي به بدن فرد برسد و همچنين از بروز گرسنگي پيشگيري شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۴:۵۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بيانيه ۱۶۰ نماينده خطاب به رئيس‌جمهوري درباره معلمان

بيانيه ۱۶۰ نماينده خطاب به رئيس‌جمهوري درباره معلمان

خبرگزاري سناد _ نمايندگان در حمايت از نظام رتبه‌بندي معلمان بيانيه‌اي را خطاب به رئيس‌جمهور صادر كردند

 

عضو هيئت رئيسه مجلس بيانيه ۱۶۰ نماينده خطاب به رئيس‌جمهور درباره اجراي نظام رتبه‌بندي معلمان را قرائت كرد

به گزارش سناد _ محمدعلي وكيلي، عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، در جلسه علني ديروز (يكشنبه ۱۱ آذر) مجلس شوراي اسلامي، بيانيه ۱۶۰ نماينده خطاب به رئيس‌جمهور درباره نظام رتبه‌بندي معلمان را قرائت كرد.

متن بيانيه به شرح زير است:

براساس جزء ۲ بند الف ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه تهيه نظام رتبه‌بندي معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها بر اساس تخصص با شايستگي‌ها و عملكرد رقابتي مبتني بر نظام رتبه‌بندي معلمان و مهندسي نيروي انساني بر اساس سند تحول و نقشه جامع كشور با تصويب مجلس شوراي اسلامي در قالب بودجه سنواتي به عنوان سند بالادستي يكي از تكاليف دولت جنابعالي را تهيه نظام رتبه‌بندي معلمان مي‌داند، اكنون پس از گذشت دو سال از عمر برنامه ششم توسعه متأسفانه تخصيص اعتبارات لازم براي اجرايي نمودن اين امر در بودجه‌هاي سنواتي محقق نگرديده است. از آنجا كه سال ۹۸ سال سوم اجراي برنامه ششم توسعه مي‌باشد، اجراي نظام رتبه‌بندي نيازمند عزمي فراتر از يك وزارتخانه و سازمان دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹:۰۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دريافت اطلاعات از سامانه سناد به دانا

راهنماي دريافت اطلاعات از سامانه سناد به دانا

همانطور كه مي دانيد با استقرار نظام جديد آموزشي و تغذيه دانا از سامانه دانش آموزي سناد كليه امورات مربوط به تعريف پايه، رشته، كلاس، ثبت نام  و كلاس بندي در سناد انجام مي گيرد و پس از تكميل اطلاعات، تنها دريافت در دانا صورت مي پذيرد.


با اين وجود كارهاي كه بايد در دانا انجام بگيرند عبارتند از:
1- شروع دوره مربوطه
2- دريافت اطلاعات از سناد
3- تعريف دبير.
در اين مطلب قرار است به دريافت اطلاعات از سناد به دانا پرداخته شود. با سناد همراه شويد.

با گرفتن آخرين نگارش (22.7) امكان شروع سال تحصيل فراهم شد. 
اگر هنوز آخرين نگارش را دريافت ننموده ايد ابتدا نگارش را دريافت نموده و سپس نسبت به  ذخيره گيري از سيستم دانا  اقدام نماييد.

دانلود فايل

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹:۵۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آغاز ثبت‌نام آزمون جبراني اصلح دانشگاه فرهنگيان از فردا


آغاز ثبت‌نام آزمون جبراني اصلح دانشگاه فرهنگيان از فردا

خبرگزاري سناد _ ثبت‌نام آزمون جبراني اصلح دانشگاه فرهنگيان براي مهارت‌آموزان سال ۹۵ اين دانشگاه از فردا شنبه ۱۰ آذر آغاز مي‌شود


 

به گزارش خبرگزاري سامانه هاي دانش آموزي،  مهارت‌آموزان ورودي سال ۹۵ مي‌توانند از فردا شنبه ۱۰ آذر تا روز چهارشنبه ۱۴ همين ماه به سامانه سجفا مراجعه و ثبت‌نام كنند.

مهارت‌آموزان ورودي سال ۹۵ كه موفق به گذراندن فرآيند اصلح در مرحله قبل نشده و با گذراندن شرايط آموزشي در پودمان­‌ها مجاز به شركت در آزمون كتبي هستند مي‌توانند در بخش كتبي ارزشيابي صلاحيت­‌هاي حرفه‌­اي (آزمون اصلح) ثبت‌نام كنند.

بخش كتبي جبراني آزمون اصلح روز جمعه ۲۳ آذر همزمان در ۱۰ استان كشور برگزار مي‌شود.

انتخاب استان محل آزمون اختياري است، اما پس از انتخاب يا تأييد محل آزمون، تغيير آن امكان‌پذير نيست.

خراسان رضوي، آذربايجان غربي، خوزستان، اصفهان، مركزي، فارس، تهران، كرمان، كرمانشاه و سيستان و بلوچستان ۱۰ استان منتخب در برگزاري آزمون جبراني اصلح در سطح كشور هستند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۲:۵۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تنبيه دانش آموزان جزاي سنگيني دارد

تنبيه دانش آموزان جزاي سنگيني دارد

خبرگزاري سناد _ رئيس اداره ارزيابي عملكرد و پاسخ‌گويي به شكايات و رئيس ستاد ثبت‌نام اداره‌كل آموزش و پرورش استان زنجان به جزاي سنگين قانون براي تنبيه كنندگان دانش آموزان اشاره كرد.

جزاي سنگين قانون براي تنبيه كنندگان دانش آموزان

به گزارش سناد،  علي محمدي  در رابطه با گزارش تنبيه دانش‌آموز در ناحيه دو شهرستان زنجان، اظهار كرد: در حال حاضر كارشناس پرونده در منطقه مربوطه در حال پيگيري پرونده است و پرونده براي پيگيري‌هاي بيشتر و تصميم‌گيري‌هاي لازم به هيئت بدوي رسيدگي به تخلفات اداري كاركنان اداره‌كل آموزش و پرورش استان ارسال شده است.

اين مسئول ادامه داد: امسال كلاس‌هاي آموزشي در رابطه   اصول تربيتي، تنبيهي و موارد قانوني آن براي معلمان برگزار شد و بخشنامه‌هايي نيز در اين رابطه به مدارس ارسال شده است و روش‌هاي صحيح تنبيهي متذكر شده است و اگر معلمي تخلفي را بيش از يك بار تخلفي را تكرار كند قانون تنبيه سخت و حتي انفصال از خدمت را در پيش گرفته است.

وي افزود: برخي دانش‌آموزان به دليل انرژي بالايي كه دارند نظم كلاس و روند آموزش را برهم‌مي‌زنند كه گاهي سبب خشم و عصبانيت معلم مي‌شود، براي همين روش‌هايي براي كنترل انرژي دانش‌آموزان پيش‌بيني شده است.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۰:۲۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

رايگان شدن اياب و ذهاب دانش آموزان روستايي

اياب و ذهاب دانش آموزان روستايي رايگان شد

خبرگزاريسناد_ نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، وزارت آموزش و پرورش را مكلف به رايگان كردن اياب و ذهاب دانش آموزان روستايي كردند.


مجلس اياب و ذهاب دانش آموزان روستايي را رايگان كرد

به گزارش پرتال خبريسنادو به نقل از مهر، در جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي ادامه بررسي طرح تنظيم برخي از مقررات مالي، اداري و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش در دستور كار قرار گرفت كه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با 159 راي موافق، 13 راي مخالف و 6 راي ممتنع ماده 6 اين طرح را تصويب كردند.

بر اساس اين ماده در روستاها و مناطقي كه امكان ارائه خدمات آموزشي وجود ندارد، وزارت آموزش و پرورش مكلف است وسيله اياب و ذهاب را تا نزديك ترين محل آموزشي مربوطه به صورت رايگان براي دانش آموزان تامين كند.

همچنين نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با 144 راي موافق، 21 راي مخالف و 7 راي ممتنع از مجموع 231 نماينده حاضر در جلسه علني، ماده 7 اين طرح را جهت رفع ابهام هاي موجود به كميسيون برنامه و بودجه ارجاع دادند كه بر اساس اين ماده وزارت آموزش و پرورش مكلف است نسبت به تغيير رسته افراد داراي مدرك كارشناسي و بالاتر از خدماتي به آموزشي اقدام كند.

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲:۴۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

گوش چشم مجلس به معلمان

گوش چشم مجلس به معلمان

خبرگزاري سناد_ چند ماهي است كه تعدادي از نمايندگان مجلس منادي صداي معلمان در خانه ملت شده‌اند و با ارائه بسته‌اي پيشنهادي و اميدواركننده، تلاش مي كنند تا گره اي از كار فرهنگيان بگشايند و تحولي در معيشت معلم و رفع محدوديت هاي مالي آموزش و پرورش پديد آورند.

توجه مجلس به فرهگيان و معلمان

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سناد، در اين اوضاع كه بارقه هاي اميدي در دل فرهنگيان پديد آمده است مي‌توان تشخيص داد كه دلسوزان واقعي معلم و عرصه تعليم و تربيت چه كساني هستند و نيز نسبت به برخي غفلت ها و عدم بهره‌گيري از فرصت پيش آمده هشدار داد.

در ماده يك اين طرح كه هفته گذشته به تصويب رسيد تخصيص يك درصد از درآمد شركت‌ها، بانك‌ها و موسسات انتفاعي دولتي به وزارت آموزش و پرورش مورد موافقت قرار گرفته است تا در جهت عدالت آموزشي، بهبود معيشت فرهنگيان، پرداخت مطالبات فرهنگيان و تامين سرانه آموزش و پرورش صرف گردد و خزانه داري كل كشور موظف است ماهانه يك دوازدهم يك درصد درآمد سال قبل را به وزارت آموزش و پرورش پرداخت كند.
در ماده ديگر اين طرح پيشنهاد سروسامان دادن به وضعيت صندوق ذخيره فرهنگيان مطرح شده است كه هدف آن كوتاه كردن دست چپاولگران اندوخته معلمان از اين صندوق و فراهم ساختن ساز و كاري براي نقش آفريني و حضور و نظارت كامل معلمان بر مايملك خويش است و در مواد ديگر نيز راهكارهاي مثبتي پيش ‌بيني شده است. 
به هر حال پس از سالها غفلت برخي دولتمردان و نمايندگان از نقش تعيين كننده معلم در حفظ دستاوردها و پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي، اينك به همت تعدادي از نمايندگان انقلابي و معلم باور، گام اميدواركننده اي برداشته شده تا با كاهش دغدغه هاي معيشتي معلم، در عمل ثابت شود كه نظام اسلامي همچنان كه در رهنمودهاي امام راحل و مقام معظم رهبري متبلور است، باور دارد كه معلم تأثيرگذارترين عامل جامعه و توليد كننده سرمايه اجتماعي است و هر كس دغدغه آينده نظام اسلامي و فرزندان اين مرز و بوم را دارد موظف است كه در عمل براي رفع دغدغه هاي معلم همت گمارد و معلمان ضمن تشكر از اين اقدام نمايندگان انقلابي خود، انتظار دارند مجلس شوراي اسلامي به ديگر مواد اين طرح نيز رأي مثبت بدهند. همچنين رسانه ها 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

فرسوده بودن ۳۰ درصد مدارس پايتخت

30 درصد مدرسه پايتخت نيازمند بازسازي و مقاوم سازي

خبرگزاري سناد _ رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور گفت: دسته بندي ما در دو نوع مدارس تخريبي و مدارس نيازمند مقاوم سازي انجام مي‌شود، اما آنچه مسلم است فرسوده و نيازمند تخريب، بازسازي و مقاوم سازي ۳۰ مدارس كشور است.

 

تخريب و بازسازي مدارس فرسوده در دستور كار قرار گرفت

به گزارش پرتال خبري سناد، رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور با اشاره به فرسوده بودن ۳۰ درصد مدراس پايتخت گفت: با توجه به اينكه تعداد قابل توجهي از دانش‌آموزان نيز در اين مدارس حضور دارند اگر زلزله در ساعتي كه دانش آموزان حضور دارند رخ دهد فاجعه بار خواهد بود.

مهراله رخشاني‌مهر در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه چندي پيش مديريت بحران اعلام كرده بود كه ۲۴ درصد مدارس تهران به لحاظ مخاطرات غيرسازه‌اي در وضعيت قرمز قرار دارند اظهار كرد: عبارت «وضعيت قرمز»  جزو اصطلاحات و دسته بندي خودشان است و ما چنين اصطلاحي نداريم.

وي افزود: دسته بندي ما در دو نوع مدارس تخريبي و مدارس نيازمند مقاوم سازي انجام مي‌شود، اما آنچه مسلم است فرسوده و نيازمند تخريب، بازسازي و مقاوم سازي ۳۰ مدارس كشور است.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور با بيان اينكه اگر تخريب و بازسازي انجام نشود طبيعتا اين مدارس خطرآفرين‌اند گفت: تعدادي از اين ۳۰ درصد به مقاوم سازي نياز دارند و در غير اينصورت به ليست مدارس تخريبي اضافه مي‌شوند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |