فرسوده بودن ۳۰ درصد مدارس پايتخت

30 درصد مدرسه پايتخت نيازمند بازسازي و مقاوم سازي

خبرگزاري سناد _ رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور گفت: دسته بندي ما در دو نوع مدارس تخريبي و مدارس نيازمند مقاوم سازي انجام مي‌شود، اما آنچه مسلم است فرسوده و نيازمند تخريب، بازسازي و مقاوم سازي ۳۰ مدارس كشور است.

 

تخريب و بازسازي مدارس فرسوده در دستور كار قرار گرفت

به گزارش پرتال خبري سناد، رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور با اشاره به فرسوده بودن ۳۰ درصد مدراس پايتخت گفت: با توجه به اينكه تعداد قابل توجهي از دانش‌آموزان نيز در اين مدارس حضور دارند اگر زلزله در ساعتي كه دانش آموزان حضور دارند رخ دهد فاجعه بار خواهد بود.

مهراله رخشاني‌مهر در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه چندي پيش مديريت بحران اعلام كرده بود كه ۲۴ درصد مدارس تهران به لحاظ مخاطرات غيرسازه‌اي در وضعيت قرمز قرار دارند اظهار كرد: عبارت «وضعيت قرمز»  جزو اصطلاحات و دسته بندي خودشان است و ما چنين اصطلاحي نداريم.

وي افزود: دسته بندي ما در دو نوع مدارس تخريبي و مدارس نيازمند مقاوم سازي انجام مي‌شود، اما آنچه مسلم است فرسوده و نيازمند تخريب، بازسازي و مقاوم سازي ۳۰ مدارس كشور است.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور با بيان اينكه اگر تخريب و بازسازي انجام نشود طبيعتا اين مدارس خطرآفرين‌اند گفت: تعدادي از اين ۳۰ درصد به مقاوم سازي نياز دارند و در غير اينصورت به ليست مدارس تخريبي اضافه مي‌شوند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

خودكشي دانش آموز دختر

خودكشي دانش آموز دختر در يكي از مدارس ساري

 خبر گزاريسناد_ ساعاتي پيش دختر جواني از بالاي بام ساختمان مدرسه از ارتفاع سقوط و بر روي يكي از معلمان مدرسه افتاد.


 

سقوط نافرجام دانش‌آموز دختر گردن معلم را شكست/ تكذيب خودكشي


به گزارش پايگاه اطلاع رسانيسامانه هاي دانش آموزيو به نقل از فارس، دانش‌آموز دختر يكي از مدارس ساري از ارتفاع سقوط كرد و بر روي معلم مدرسه افتاد كه در اين حادثه معلم مصدوم شد و هر دو به بيمارستان منتقل شدند.

رئيس آموزش و پرورش ناحيه دو ساري درباره جزئيات اين حادثه اظهار كرد: دانش‌آموز از بالاي پنجره هنگام زنگ و خروج دانش‌آموزان سقوط كرد و بر روي يكي از معلمان افتاد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۵:۰۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

راهنماي دو گروه كردن كلاس هاي كارگاهي

دو گروه كردن كلاس هاي كارگاهي

فايل راهنماي دو گروه كردن كلاس هاي كارگاهي در سامانه سناد آماده شده در واحد پشتيباني پرتال خبري سناد، براي راهنمايي كار با سامانه سناد جهت دو گروه كردن كلاس هاي كارگاهي ويژه مدارس " فني حرفه اي و كاردانش " مورد استفاده قرار مي گيرد.دو گروه كردن كلاس هاي كارگاهي در مديريت كلاس‌ها

در هنرستان هاي فني حرفه اي و كاردانش با توجه به تعداد دانش آموزان موجود در كلاس مي توانند كلاس هاي كارگاهي خود را به دو گروه تعريف نمايند و دانش آموزان كلاس را در دو گروه تقسيم و براي هر گروه دبير جداگانه تعريف نمايند.

و البته شرط براين مي‌باشد كه تعداد دانش‌آموزان بيشتر از 24 نفر باشد.

فايل آماده شده در پرتال خبري سناد نحوه دو گروه كردن كلاس هاي كارگاهي را به طور دقيق آموزش مي‌دهد.


فايل راهنماي بارگذاري عكس دانش آموزان : دانلود فايلادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵:۴۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

راهنماي ثبت كميسيون در سامانه سناد

راهنماي ثبت كميسيون در سامانه سناد

فايل راهنماي ثبت كميسيون در سامانه سناد آماده شده در واحد پشتيباني پرتال خبريسناد، براي راهنمايي كار با سامانه سناد جهت ثبت كميسيون تلفيقي، كبرسن و صغرسن، كميسيون تعيين سطح و تطبيق دروس و كميسيون تغيير رشته مورد استفاده قرار مي گيرد.


هم اكنون امكان ثبت نام دانش آموزان توسط كميسيون هاي جهشي، تلفيقي و تطبيق دروس و تعيين سطح و دانش آموزان داري كبرسن و صغرسن و هم چنين دانش آموزاني كه در طول تحصيل با توجه به شرايط خاص نياز به تغيير رشته داشته باشند فراهم شده است.
لازم به ذكر است كميسيون ها پس از ثبت در مدرسه توسط كاربران منطقه يا اداره كل بايستي مورد بررسي و تاييد قرار گيرد. همچنين امكان بررسي كميسيون هاي تلفيقي تنها براي كاربران استثنايي فراهم مي باشد.

فايل آماده شده درپرتال خبري سنادنحوه ثبت كميسيون ها را به طور دقيق آموزش مي‌دهد.

 

فايل راهنماي بارگذاري عكس دانش آموزان :دانلود فايل

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۴:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دلايل كند نويسي برخي از دانش آموزان

دلايل كند نويسي برخي از دانش آموزان

خبر گزاري سناد _ آموزش غلط يا عدم كنترل و نظارت صحيح قلم و مداد به دست گرفتن در كلاس توسط معلم در منزل توسط والدين است.


دلايل كندنويسي دانش آموزان و راهبردهاي درمان پيشنهادي 

يكي از مشكلاتي كه برخي از دانش آموزان در دوران مدرسه مخصوصاً ابتدايي با آن روبرو مي‌شوند مشكل كند نويسي است كه اين مسئله به‌تنهايي مي‌تواند مشكلات ديگري همچون از دست دادن اعتماد به نفس، ضعيف شدن در درس‌ها، از دست دادن انگيزه و...را به وجود آورد اما چرا بعضي دانش آموزان در نوشتن و حل مسائل كند هستند و چه روش‌هايي براي تندنويسي دانش آموزان كند نويس وجود دارد؟ با ما همراه باشيد در سناد

در مبحث نوشتاري دانش آموزان ابتدايي مشكلات زيادي وجود دارد مثل كند نويسي، كج نويسي و درشت‌نويسي بيش‌ازحد كه در مجموع به اين مشكلات كند نويسي مي‌گويند. سميه رحمت كارشناس مديريت امور فرهنگي و مديريت آموزشي به علت كند نويسي دانش آموزان و روش‌هايي هاي جهت درمان اين مسئله اشاره مي كند.

ممكن است يكي از علل كند نويسي در دانش آموزان ترس و اضطراب القا شده از سمت معلم و يا از سمت والدين باشد؛ توقعاتي كه والدين از فرزند خود دارند باعث مي‌شود نوعي وسواس در او به وجود بياييد كه گمان مي‌كند كه درست ننوشته است، پس به طور مداوم نوشته‌هايش را پاك مي كند و سعي دارد مداد را فشار دهد و با دقت بيشتري بنويسد كه اين دقت بيش‌ازاندازه باعث مي‌شود كودك كُند عمل كند. از اين رو خانواده ها بايد شرايط را به‌گونه‌اي فراهم كنند كه دانش‌آموز احساس نكند توقعي فراتر از توانمندي از او داريد بلكه هميشه بايد اين‌گونه دانش آموزان را مورد تشويق قرار داد حتي اگر وظايفش را با ايراد انجام مي دهد براي اينكه در انجام كارش تسريع داشته باشد حساسيت‌هايتان را كنار بگذاريد و اجازه دهيد اول مشكل كند نويسي كودك حل شود و بعد به مسائل ديگر بپردازيد.

يكي ديگر از دلايل كند نويسي، تكاليف تكراري و بدون جذابيت است. اين مسئله زمينه‌هايي را براي كند نويسي دانش‌آموز ايجاد مي‌كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲:۵۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون استخدامي آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگيان

ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون استخدامي آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگيان

رئيس دانشگاه فرهنگيان گفت: 13 هزار مهارت آموز ورودي امسال از مهر 98 در كلاس هاي درس آماده تدريس هستند.


جزئيات ثبت نام پذيرفته شدگان در آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگيان


برنامه ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون سال 1397 استخدام پيماني آموزش و پرورش، داراي 3 مرحله اصلي است به شرح زير است:

مرحله اول: تعيين محل آموزش

به گزارش سناد پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از محل آموزش خود بايد از 5 آبان تا ساعت 24 روز دوشنبه 7 آبان به «سامانه تعيين محل آموزش مهارت آموزان» به نشاني stats.cfu.ac.ir/state مراجعه كنند و پس از اطلاع از استان محل آموزش، پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از زمانبندي ثبت‌نام و جزييات مربوط به محل و زمان برگزاري دوره از روز شنبه 12 آبان به سايت دانشگاه فرهنگيان استان محل آموزش خود (به عنوان مثال مهارت‌آموزان استان آذربايجان شرقي به سايت دانشگاه فرهنگيان استان آذربايجان شرقي) مراجعه كنند.


مرحله دوم: ثبت‌نام غيرحضوري و حضوري

ثبت‌نام غيرحضوري: پذيرفته‌شدگان بايد روز دوشنبه و سه‌شنبه 14 و 15 آبان 1397 براي ثبت‌نام غيرحضوري به سامانه آموزشي دانشگاه فرهنگيان به آدرس http://10.9.29.92 مراجعه كنند.

براي ورود به سامانه آموزشي دانشگاه پذيرفته‌شدگان بايد از مرورگر Internet Explorer استفاده كنند و نام كاربري و رمز عبور به صورت پيش فرض در زمان ثبت‌نام، از سوي سامانه اعلام مي‌شود. همچنين مهارت‌آموزان بايد در اولين ورود به سيستم رمز عبور خود را تغيير دهند و تا پايان دوره مهارت‌آموزي، آن را نزد خود نگهداري كنند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط سحر معصومي | ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۴:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |